Download
Інструкція щодо подачі заявки на комплексну оцінку до ІРЦ Вознесенівського району
Як подати заявку до ІРЦ.pdf
Adobe Acrobat Document 279.1 KB

Аудіоказки для адаптації до школи та дитячого садка

https://www.youtube.com/watch?v=LgbQLkvQ2MU

Download
Пам'ятка "Рецепт позитивного психологічного клімату в родині"
Pam'yatka. Recept pozitivnogo psikhologi
Adobe Acrobat Document 152.4 KB

Ігри на розвиток пізнавальної сфери дітей дошкільного та молодшого шкільного вікуЯкщо дитині не вистачає батьківської уваги, вона намагається привернути її...

Поради лікаря Комаровського«Дитинство має бути щасливим,

або як уберегти дитину від негативних емоцій»

Для щастя важливий весь спектр емоцій

Бажання вберегти дитину від усіх негараздів — абсолютно природне. Якому батькові чи матері захочеться, щоб їх дитина страждала і була нещасна? Але доктор Робін Берман, психіатр, автор Permission to Parent: How to Raise Your Child with Love and Limits, вважає, що негативні емоції — це ключ до виховання щасливих дітей.

Приймайте негативні емоції своєї дитини, не намагаючись їх виправити.

Включаючи режим гіперопіки, ми тим самим робимо ведмежу послугу нашим дітям, перетворюючи їх у безпорадних і несамостійних людей.

Якщо ви ставитеся до своїх дітей як до «кришталевих», вони такими і виростуть

Говоріть зі своїми дітьми про їхні сильні сторони, а не слабкості.

Ви повинні стати прикладом, перш ніж дати урок

Так, це найскладніше. Ви повинні бути для дитини зразком. Щоб навчити дитину дисципліни, ви самі повинні стати дисциплінованими.

Розділяйте почуття вашої дитини, а не заперечуйте їх.

Ви повинні навчитися розуміти, чути і приймати свою дитину, і говорити їй про це.

Не замінюйте почуття солодощами, подарунками або гаджетами

Не дозволяйте дітям заміщати і ховати свої почуття, а це саме те, що ви робите, якщо говорите: «Я дам тобі печиво, якщо перестанеш плакати» чи «Можеш пограти на смартфоні, тільки не сумуй». Так, звичайно, на якусь мить це їх заспокоїть, але в довгостроковій перспективі такий підхід має зворотний ефект — ваші діти так і не навчаться справлятися зі своїми почуттями. І тільки уявіть, якщо кожен з нас навчиться керувати своїми емоціями, якщо кожна дитина навчиться регулювати свій емоційний термостат», — у такому суспільстві всі проблеми будуть вирішуватися набагато простіше і м'якше.


 ЯК ВІДСВЯТКУВАТИ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

День народження дитини - одна із найхвилюючіших подій у житті батьків. Але часто цей день стає винятково святом для дорослих. Адже маленькому імениннику не зрозуміло, для чого вдома зібралося так багато людей, чому на столі так багато цікавого, а йому, як завжди, не дають це спробувати.

ПІДЛАШТУВАТИ СВЯТО ПІД ДИТИНУ, А НЕ ДИТИНУ ПІД СВЯТО. Не порушуйте звичний розпорядок дня: у свій звичний час мають бути і сон дитини, і щоденна прогулянка, і прийоми їжі. Якщо ж ви зайняті приготуванням святкових страв або іншими хатніми клопотами, то можете попросити бабусь чи когось із родичів погуляти з дитиною.

ПРИГОТУЙТЕ МАЛЮКУ СЮРПРИЗ. Можна прикрасити кімнату повітряними кульками чи яскравими різнокольоровими гірляндами. Для гостей можна приготувати веселі ковпаки. Ще можна придбати мильні бульбашки і влаштувати з них на честь свята святковий салют. Також варто підготувати підбірку з улюбленими музичними композиціями іменинника, нехай весь день звучать тільки дитячі пісні.

ПОДАРУНКИ. Напевно, у свій День народження дитина отримає велику кількість нових іграшок. Не треба вручати їх всі одразу, бо вона може просто розгубитися. Даруйте все поступово, показуючи, як з чим гратися. Тоді весь день дитини буде насичений новими враженнями.

СВЯТКОВИЙ СТІЛ.  Готуючи страви, не треба забувати про те, у кого сьогодні свято. Вигадайте нові та цікаві страви для іменинника (тільки не переборщіть із новими продуктами, які дитина ще не куштувала). Не полінуйтеся гарно прикрасити тарілочку малюка.