ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

 

 Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 28.10.2019 № 478 «Про затвердження переліку категорій дітей, щодо забезпечуються безоплатним харчуванням  у комунальних закладах освіти, та встановлення показників вартості харчування дітей у комунальних закладах освіти м. Запоріжжя у 2020 році»

встановлено НОВІ показники вартості харчування дитини на 1 день:

 

у період з 01.01.2020-31.05.2020 та 01.09.2020-31.12.2020

по групах раннього віку – 30 грн. 56 коп.

по групах дошкільного віку – 45 грн. 86коп.

 

в оздоровчий період 01.06.2020-31.08.2020

по групах раннього віку – 33 грн. 62коп.

по дошкільних групах – 50 грн. 44 коп.

 

Плата для батьків,або осіб які їх замінюють, в становлена у розмірі 60% від вартості харчування дитини на день

 

у період з 01.01.2020 – 31.05.2020 та 01.09.2020-31.12.2020 за харчування дитини, яка відвідує

ясла – 18 грн. 34 коп.

дитячий садок – 27 грн. 52коп.

 

в оздоровчий період з 01.06.2020-31.08.2020

ясла – 20 грн. 16 коп.

дитячий садок – 30 грн. 26 коп.

Кінцевий термін внесення батьківської плати за харчування дітей в дошкільному закладі 10 число поточного місяця


Якщо дитині не вистачає батьківської уваги, вона намагається привернути її...   З метою визачення особливих освітніх потреб дитини, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини у Вознесенівському районі відкрито Інклюзивно-ресурсний центр за адресою: вул. Олександра Матросова 16.

Графік роботи: понеділок-четвер 8.00-17.00; 

п'ятниця 8.00-15.45

перерва 12.00-12.45.

Визначеня часу та дати проведення комплексної оцінки встановлюється за попереднім записом по телефону 095-946-37-64.

Для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини надаються наступні документи:

- документ, який засвідчує особу батьків (одного з батьків) або законних представників;

- свідоцтво про народження дитини;

- форма первинної облікової документації № 112/0 "Історія розвитку дитини";

- письмова заява батьків (одного з батьків) або законних представників дитини.
Поради лікаря Комаровського«Дитинство має бути щасливим,

або як уберегти дитину від негативних емоцій»

Для щастя важливий весь спектр емоцій

Бажання вберегти дитину від усіх негараздів — абсолютно природне. Якому батькові чи матері захочеться, щоб їх дитина страждала і була нещасна? Але доктор Робін Берман, психіатр, автор Permission to Parent: How to Raise Your Child with Love and Limits, вважає, що негативні емоції — це ключ до виховання щасливих дітей.

Приймайте негативні емоції своєї дитини, не намагаючись їх виправити.

Включаючи режим гіперопіки, ми тим самим робимо ведмежу послугу нашим дітям, перетворюючи їх у безпорадних і несамостійних людей.

Якщо ви ставитеся до своїх дітей як до «кришталевих», вони такими і виростуть

Говоріть зі своїми дітьми про їхні сильні сторони, а не слабкості.

Ви повинні стати прикладом, перш ніж дати урок

Так, це найскладніше. Ви повинні бути для дитини зразком. Щоб навчити дитину дисципліни, ви самі повинні стати дисциплінованими.

Розділяйте почуття вашої дитини, а не заперечуйте їх.

Ви повинні навчитися розуміти, чути і приймати свою дитину, і говорити їй про це.

Не замінюйте почуття солодощами, подарунками або гаджетами

Не дозволяйте дітям заміщати і ховати свої почуття, а це саме те, що ви робите, якщо говорите: «Я дам тобі печиво, якщо перестанеш плакати» чи «Можеш пограти на смартфоні, тільки не сумуй». Так, звичайно, на якусь мить це їх заспокоїть, але в довгостроковій перспективі такий підхід має зворотний ефект — ваші діти так і не навчаться справлятися зі своїми почуттями. І тільки уявіть, якщо кожен з нас навчиться керувати своїми емоціями, якщо кожна дитина навчиться регулювати свій емоційний термостат», — у такому суспільстві всі проблеми будуть вирішуватися набагато простіше і м'якше.


 ЯК ВІДСВЯТКУВАТИ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

День народження дитини - одна із найхвилюючіших подій у житті батьків. Але часто цей день стає винятково святом для дорослих. Адже маленькому імениннику не зрозуміло, для чого вдома зібралося так багато людей, чому на столі так багато цікавого, а йому, як завжди, не дають це спробувати.

ПІДЛАШТУВАТИ СВЯТО ПІД ДИТИНУ, А НЕ ДИТИНУ ПІД СВЯТО. Не порушуйте звичний розпорядок дня: у свій звичний час мають бути і сон дитини, і щоденна прогулянка, і прийоми їжі. Якщо ж ви зайняті приготуванням святкових страв або іншими хатніми клопотами, то можете попросити бабусь чи когось із родичів погуляти з дитиною.

ПРИГОТУЙТЕ МАЛЮКУ СЮРПРИЗ. Можна прикрасити кімнату повітряними кульками чи яскравими різнокольоровими гірляндами. Для гостей можна приготувати веселі ковпаки. Ще можна придбати мильні бульбашки і влаштувати з них на честь свята святковий салют. Також варто підготувати підбірку з улюбленими музичними композиціями іменинника, нехай весь день звучать тільки дитячі пісні.

ПОДАРУНКИ. Напевно, у свій День народження дитина отримає велику кількість нових іграшок. Не треба вручати їх всі одразу, бо вона може просто розгубитися. Даруйте все поступово, показуючи, як з чим гратися. Тоді весь день дитини буде насичений новими враженнями.

СВЯТКОВИЙ СТІЛ.  Готуючи страви, не треба забувати про те, у кого сьогодні свято. Вигадайте нові та цікаві страви для іменинника (тільки не переборщіть із новими продуктами, які дитина ще не куштувала). Не полінуйтеся гарно прикрасити тарілочку малюка.