Діти і здорове харчування


 

"Їсти - це необхідність, але їсти розумно - це мистецтво".

Будда

Здоров’я людини залежить від якості його харчування в дитячому віці, коли формується харчовий стереотип, смакові вподобання і звички. Однією з найбільш вагомих причин погіршення стану здоров’я дітей дошкільного віку є порушення структури харчування та зниження його якості. Харчова поведінка як складова способу життя людини охоплює пошук, вибір, приготування і вживання їжі, а також усі супутні процеси. Формується вона з дитинства, а отже, впливає на стан здоров’я й у дорослому віці.

Модель харчової поведінки формується в дошкільному віці. Важливу роль грає сім’я, де батьки не приділяють достатньої уваги правильному і здоровому харчуванню дитини. Яскрава реклама продуктів, не маючих ніякої користі, зацікавлює дитину і приводить до проблем не тільки з фізичним здоров’ям, а й з психічним. І, як наслідок, у дитини розвиваються навички, які не приносять здорові навички в харчуванні.

Спостерігаючи за поведінкою дітей, а також за результатами бесід з батьками, ми прийшли до висновку про те, що проблемі формування культури харчування в практиці сімейного виховання приділяється недостатньо уваги.

З вересня 2021 року в нашому дошкільному закладі розпочалася робота над проєктом «Сніжинка» обирає здорове харчування». Реалізація проекту здійснюється за трьома напрямками:

-                     Формування у малечі уявлення про роль і значення правильного харчування для роботи всього організму

-                     Виховання культури поведінки, правил етикету за столом

-                     Дотримання гігієнічних вимог

До проєкту долучилися діти, педагоги, батьки. Значний внесок в нашу роботу додало нове здорове меню, якісні, по-справжньому, дитячі продукти харчування.

Основний і головний меседж, який ми хочемо донести до батьків:

Не їжте нічого, що ваша прапрабабуся не визнала б їжею. У супермаркеті дуже багато продуктів, схожих на їжу, які ваші предки не визнали б продуктами харчування. Тримайся подалі від них. (Майк Адамс) 


Організація харчування здобувачів освіти

в дошкільному навчальному закладі № 161 "Сніжинка"

здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту",

Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів,

Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах

та локальних актів ЗДО.

АЛГОРИТМ РОБОТИ З ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В ЗДО


Основні нормативно-законодавчі акти, які регламентують організацію харчування в ЗДО 

 

      ЗАКOН УКРАЇНИ ''Про дошкільну освіту''

      ЗАКOН УКРАЇНИ ''Про дитяче харчування'

      Постанова КМУ від 24.03.2021 №305 "Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку"

      Cпільний наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006 N 298/227 ''Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах '' (iз змінами, внесеними згідно з наказом N 202/165 від 26.02.2013)

       Спільний наказ МОЗ та МОН України від 15.08.2006 №620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах».


ДЛЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ МИ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ  ВІДПОВІДНІ УМОВИ


Download
Оновлені норми і порядок організації харчування
Аналізуємо норми й Порядок організації х
Adobe Acrobat Document 1.2 MB